W Berlinie ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyczne

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie

Od 7 do 11 marca w Berlinie trwają 52. Międzynarodowe Targi Turystyczne. W tym roku udział w nich weźmie 186 krajów w tym również Polska. W uroczystym otwarciu wzięła udział kanclerz Angela Merkel.

W tegorocznych targach swój udział potwierdziło ponad 10 tysięcy wystawców ze 186 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty. Tegorocznym głównym partnerem targów jest Meklemburgia-Pomorze-Przednie. Polska ekspozycja będzie zlokalizowana tradycyjnie w hali numer 15. Zaprezentują się tak m.in. województwa: opolskie, podlaskie i mazowieckie.

Prezentację na targi przygotowały także takie miasta jak: Kielce, Giżycko, Łódź, Olsztyn czy Kołobrzeg. W środę polską ekspozycję odwiedzą minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz podsekretarz Stanu w ministerstwie Dariusz Rogowski. Organizatorzy przewidują, że w tym roku targi odwiedzi ponad 110 tysięcy gości z branży turystycznej.

52. Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie czynne są do 11 marca. Dwa ostatnie dni są otwarte dla szerokiej publiczności. W ubiegłym roku targi łącznie odwiedziło ponad 170 tys. osób.

źródło: IAR / onet
foto: ITB Berlin mat. prasowe