• Home »
  • Aktualności »
  • Wakacje poza Wielką Brytanią? W planach jest system sygnalizacji dla podróży zagranicznych

Wakacje poza Wielką Brytanią? W planach jest system sygnalizacji dla podróży zagranicznych

Mapa Wielka Brytania

Wielka Brytania rozważa wprowadzenie systemu „sygnalizacji świetlnej dla podróży zagranicznych”, który ma umożliwić wakacje poza Wyspami. 

Rządowi eksperci medyczni ostrzegają co prawda przed zbyt szybkim powrotem do podróży międzynarodowych, rząd rozważa jednak wprowadzenie od sierpnia tzw. systemu „sygnalizacji świetlnej dla podróży zagranicznych”, dzięki któremu możliwe stałyby się wyjazdy do państw o niskim ryzyku zarażenia koronawirusem.

Jak działaby system? „Zielone światło” dla danego kraju pozwoliłoby mieszkańcom Wielkiej Brytanii na wizytę w nim bez konieczności odbywania kwarantanny po powrocie na Wyspy, podczas gdy „czerwone światło” oznaczałoby dla podróżnego po zakończonych wakacjach – samoizolację i testy na COVID-19. Przewidziano jeszcze oznaczenie bursztynowe, które elastycznie wyznaczałoby obostrzenia w zależności od sytuacji epidemiologicznej w danym państwie.

Branża turystyczna zareagowała na rządowe doniesienia o wprowadzeniu systemu „sygnalizacji świetlnej dla podróży zagranicznych” z ostrożnym optymizmem. Steve Heapy, dyrektor generalny Jet2.com i Jet2holidays wyraził zadowolenie z zapowiedzi otwarcia podróży międzynarodowych, ale zaznaczył, że czeka w nadchodzących tygodniach na szczegóły systemu.

Fot. Pexels