Wakacyjne połączenia Kolei Małopolskich

Koleje Małopolskie

29 czerwca o godzinie 8.12 z Krakowa Głównego do Zakopanego wyruszyła powracająca na małopolskie tory Luxtorpeda. To wakacyjne połączenie, cieszące się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów nie będzie jedynym, z którego latem będą mogli skorzystać podróżni. Dzięki współpracy Kolei Małopolskich i Słowackich, na torach pojawią się pociągi kursujące na trasie Muszyna – Poprad Tatry.

– Te dwa wakacyjne połączenia, które znalazły się w rozkładzie bez wątpienia ucieszą wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasz region. Zapraszam do korzystania z usług naszych przewoźników. Podróż pociągami jest nie tylko szybka, ale przede wszystkim komfortowa i bezpieczna. Warto dodać, że wszystkie pociągi Kolei Małopolskich są klimatyzowane, a to zdecydowany atut mając na uwadze aktualne upały – mówił podczas briefingu prasowego wicemarszałek Łukasz Smółka.

Wakacje to doskonały czas na podróże i zwiedzanie naszej pięknej Małopolski. Teraz, dzięki wakacyjnym połączeniom, wszyscy zainteresowani będą mogli sprawnie, w komfortowych warunkach, omijając zakorkowaną, zwłaszcza w okresie urlopowym zakopiankę, dojechać nie tylko do stolicy polskich gór, ale także na Słowację.

A wszystko dzięki powracającym na małopolskie tory, cieszącym się dużą popularnością weekendowym, przyspieszonym połączeniom z Krakowa Głównego do Zakopanego. Mieszkańcy oraz turyści, którzy chętnie odwiedzają stolicę Tatr wyruszyli z Krakowa w sobotni poranek. Do celu podróży dotrą przed południem, dokładnie o 11.24. Pociąg będzie kursował w soboty, niedziele i święta. Z powrotem wystartuje z Zakopanego o godzinie 19.08, a do Krakowa Głównego dotrze o godzinie 22.19.

Po blisko 10-letniej przerwie rozpoczynają kursowanie pociągi pasażerskie przez polsko-słowackie przejście graniczne Muszyna – Plaveč. W każdy wakacyjny weekend od 29 czerwca do 1 września Koleje Słowackie (ZSSK) we współpracy z Kolejami Małopolskimi uruchomią dwie pary pociągów (rano i popołudniu) w relacji Poprad Tatry – Muszyna. Kursy te będą skomunikowane z wybranymi pociągami jadącymi z Krakowa do Muszyny i z powrotem.

Warto dodać, że pociągi zatrzymają się na przystankach: Plavec, Stara Lubovna, Podolinec, Spisska Bela Zastavka i Kezmarok.

– Połączenia w Muszynie umożliwiają zaplanowanie jednodniowych wyjazdów zarówno z Krakowa do Popradu i z powrotem, jak i z Popradu do Krynicy i z powrotem. To doskonała propozycja na wakacyjną, rodzinną wycieczkę – dodaje marszałek Witold Kozłowski.

źródło: UMWM