Warszawskie testimoniale nagrodzone na międzynarodowym festiwalu filmowym

Warszawskie testimoniale nagrodzone na międzynarodowym festiwalu filmowym

Warszawska kampania promująca turystyczne walory stolicy doceniona za granicą. Seria testimoniali z udziałem obcokrajowców zdobyła jedną z nagród prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych Art & Tur w portugalskim Vila Nova de Gaia.

Spoty promocyjne stworzone przez Stołeczne Biuro Turystyki były prezentowane w mediach społecznościowych i za pośrednictwem portali internetowych. Wystąpili w nich cudzoziemcy – zarówno od dawna związani z Warszawą, jak i tacy, którzy po raz pierwszy mieli do czynienia z polską stolicą. Bohaterami testimoniali byli: austriacka blogerka Viktoria, hiszpańska triathlonistka Marina, a także mieszkający nad Wisłą irlandzki instruktor golfa Duncan i reżyser teatralny z Włoch – Giovanni. Każda z tych osób miała okazję opowiedzieć o swoich pasjach, przyjaźniach i emocjach, dla których wspólnym mianownikiem stała się Warszawa. Dzięki mediom internetowym spoty miały ponad 4-milionowy zasięg.

Na festiwalu Art & Tur składająca się z czterech filmów seria została nominowana w kategorii „Kampania miast” i otrzymała nagrodę specjalną. Propozycja wyróżniła się wśród ponad trzystu propozycji nadesłanych 41 krajów, w tym tak egzotycznych jak Malezja, Meksyk czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na uroczystej ceremonii wręczenia wyróżnień obecny był m.in. ambasador RP w Lizbonie, Jacek Junosza Kisielewski. Jak podkreślił, Polska i Warszawa cieszą się w Portugalii coraz większym zainteresowaniem turystów. „Atrakcyjne kampanie video prowadzone za pośrednictwem mediów społecznościowych to znakomity sposób na przyciągnięcie uwagi zagranicznych gości. Warszawa doskonale się w ten nowoczesny nurt wpisuje” – dodał ambasador. W związku z nagrodą Ambasada RP w Lizbonie i Stołeczne Biuro Turystyki przygotowały wspólną akcję promocyjną skierowaną na rynek portugalski, m.in. infografiki i filmowe zaproszenie do Warszawy.

Art & Tur w Vila Nova de Gaia to prestiżowe wydarzenie zrzeszone w Międzynarodowym Komitecie Festiwali Filmów Turystycznych (CIFFT). W tym roku przypadł jego jubileusz – impreza odbyła się po raz dziesiąty. Warszawskie testimoniale były jedynym polskim akcentem wśród produkcji nominowanych do tegorocznych nagród. Można je obejrzeć na kanale Youtube Stołecznego Biura Turystyki pod adresem http://bit.ly/2zsjerY