Weekend z dzieckiem? Weź kurs na Giżycko

Giżycko

Wspólnie spędzony czas, to najlepszy prezent, jaki rodzice mogą podarować swojemu dziecku. Wyłączmy więc komputer, wyciszmy telefon i zorganizujmy aktywne spędzanie czasu. Ciekawą alternatywą dla zatłoczonych aquaparków i lunaparków jest weekendowy wypad na Mazury. Proponujemy rodzinną wycieczkę do Giżycka.

Miasto nad Niegocinem to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku i doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu. Unikalne krajobrazy dziewiczej przyrody, kilometry szlaków pieszych i rowerowych i przede wszystkim liczne jeziora zachęcają, by zostać tu na dłużej.

Kraina aktywnego wypoczynku

Na dzieci czeka wiele atrakcji wodnych (kajaki, basen). Jest możliwość czarteru statków, łodzi, a także organizacja rejsów ze sternikiem po jeziorach. Małym odkrywcom warto zaproponować zwiedzanie mostu obrotowego nad Kanałem Łuczańskim. To jedyny w skali kraju i Europy most zwodzony, który obraca całe przęsło o 90 stopni i ustawia się równolegle do nabrzeża. Dla miłośników pieszych wędrówek prawdziwym wyzwaniem będzie pokonanie 129 krętych schodów w Wieży Ciśnień, które prowadzą do pięknego tarasu widokowego.

Giżycko

Zdobądź twierdzę

Centralnym punktem zwiedzania Giżycka może być XIX wieczna Twierdza Boyen, wyjątkowe centrum kultury i rozrywki, które oferuje atrakcje dopasowane do potrzeb zarówno rodzica, jak i dziecka. Na jej terenie od kilku lat organizowana jest największa w Polsce inscenizacja bitwy z okresu I wojny światowej z udziałem kawalerii konnej, artylerii i efektów pirotechnicznych. Można wziąć udział w specjalnych zajęciach edukacyjnych, które pozwolą zapoznać się historią obiektu. Forma zajęć jest dostosowywana do wieku uczestników (gra terenowa, krzyżówka, pogadanka). Kompleks obronny jest konsekwentnie rewitalizowany, niedawno do użytku został oddany wyremontowany warsztat zbrojmistrza wraz z 6 replikami armat (strzelającymi!).

Giżycko

Odrobina relaksu

Giżycko oferuje relaks na Miejskiej Plaży nad Jeziorem Niegocin. Magnesem giżyckiej plaży jest molo o długości 450 m, z którego można podziwiać widoki na Jezioro Niegocin i pobliski port Żeglugi Mazurskiej. Jedną z atrakcji będzie też spacer „dziką plażą” – położoną w otoczeniu pięknej przyrody. Dużą popularnością wśród odwiedzających rodzin cieszy się Wzgórze Św. Brunona, gdzie pod specjalnymi wiatami można zakończyć pełen wrażeń dzień i przygotować smakowitego grilla, który ucieszy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

(PR)
foto: Karolski


IT&CMA