Wenecja: limit miejsc w tramwajach wodnych

Tramwaj wodny w Wenecji

Maksymalnie 55 pasażerów może od poniedziałku wsiąść do wodnego tramwaju, podstawowego środka transportu w Wenecji. W mieście, w którym nie ma turystów, rozpoczyna się eksperymentalna faza dostosowania komunikacji do przepisów i ograniczeń nowego etapu pandemii.

W dniu, w którym Włochy wchodzą w drugą fazę kryzysy epidemicznego i złagodzenia części ograniczeń, z czym wiąże się większe niż podczas kwarantanny obciążenie środków transportu, także w Wenecji, konieczna jest jego reorganizacja. Wynika to z konieczności zachowania dystansu społecznego.

Zamiast kilkuset – 55 pasażerów

Do tramwaju wodnego, w którym wcześniej mieściło się nawet kilkaset osób, może wsiąść do 55, do mniejszych jednostek – 46.

Zadanie liczenia pasażerów, którzy wchodzą na pokład i wysiadają, należeć będzie do marynarzy odpowiedzialnych za cumowanie statku na kolejnych przystankach i odczepianie lin. Ostateczne zdanie, jak na każdym pokładzie, będzie miał kapitan i to on zdecyduje o ewentualnym zamknięciu jednostki dla następnych osób.

Możliwość rezerwacji miejsca w tramwaju

Również od poniedziałku działać będzie aplikacja umożliwiająca rezerwację miejsce w tramwajach wodnych kursujących między kluczowymi punktami miasta, między innymi mostem Rialto, szpitalem, stacją kolejową i Lido.

źródło: PAP / onet
foto: Shutterstock