Wielkanocne podróże z PKP Intercity

PKP Intercity

Dodatkowe pociągi na najpopularniejszych trasach, bilety w dobrej cenie z gwarancją miejsca siedzącego oraz pełna informacja dla pasażerów to propozycja PKP Intercity dla podróżujących na Wielkanoc.

Na czas wielkanocnych podróży PKP Intercity poszerzyło swoją ofertą o dodatkowe terminy kursowania pociągów. Np. pociąg „Uznam”, na co dzień jeżdżący w weekendy, w trasę wyruszy już w środę.
TLK „Słowiniec” relacji Gdynia – Poznań poza poniedziałkiem, piątkiem i sobotą, dodatkowo pojedzie
w czwartek i wtorek.

PKP Intercity przygotowało również wzmocnienia tych pociągów, które cieszą się największym zainteresowaniem. Więcej miejsc oferować będą np. składy wyjeżdżające z dużych miast 17 i 18 kwietnia oraz powracające 21 i 22 kwietnia.

W okresie świątecznym, od 17 do 22 kwietnia, na 19 największych dworcach uruchomione zostaną dodatkowe punkty informacji. Drogę na peron czy godzinę odjazdu pociągu wskażą informatorzy mobilni. W całym kraju będzie ich ponad setka.

Wszelkie informacje o rozkładzie jazdy oraz promocjach biletowych są również dostępne w Internecie (www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl) oraz pod numerem infolinii 19 757.

Przydatnym narzędziem dla planujących podróż są tabele frekwencji w pociągach PKP Intercity. Od poniedziałku do piątku oraz dodatkowo w dni świąteczne na stronie przewoźnika publikowane są zestawienia wszystkich pociągów wraz z zajętością miejsc. Informacje o frekwencji pomagają przewoźnikowi planować zestawienia składów, a pasażerom wybierać dogodne połączenia.

Ci, którzy zaplanowali wyjazd wielkanocny i kupili bilet z wyprzedzeniem, mogli skorzystać z 15% i 10% rabatów w ramach oferty Wcześniej. Od marca dostępne były również bilety w ramach promocji „Weekendowa Biletomania”. W weekendy PKP Intercity uwalniało w internecie pulę biletów w specjalnych cenach: 29 zł za TLK i 49 zł za EIC. Z tej propozycji skorzystało około 6 tys. osób wyjeżdżających na Święta.

PKP Intercity proponuje również przejazdy w promocyjnych cenach dla osób podróżujących z dziećmi („Bilet Rodzinny”) oraz dla tych, którzy wybiorą pociągi przewoźnika pomiędzy godziną 19.00 w Wielki Piątek (18 kwietnia br.) a 06.00 rano we wtorek, 22 kwietnia. Nieograniczoną liczbę przejazdów w tym czasie gwarantuje zakup Biletu Weekendowego lub Biletu Podróżnika.

/BWT - 074 / 01 / 061-poniedziałek, 2-wtorek, 3-środa, 4-czwartek, 5-piątek, 6-sobota, 7-niedziela

foto: Bartłomiej Banaszak