Witamy w Palestynie, w Ziemi Świętej

Palestyna

Palestyna to kraj o bogatej historii, znany ze swej gościnności. Palestyńscy mieszkańcy sławnych miast takich jak Jerozolima, Betlejem, Hebron, Jerycho, Nablus, Ramallah i Gaza zapraszają Was do odwiedzenia Ziemi Świętej. Będąc ważnym miejscem dla trzech największych światowych religii, Palestyna od czasów prehistorycznych stanowi punkt spotkań odmiennych kultur.

Poczynając od pierwszych pielgrzymów, kraj ten niezmiennie przyciąga znanych gości. Palestyna leży pomiędzy wybrzeżem Morza Śródziemnego a rzeką Jordan, na styku Afryki i Bliskiego Wschodu. Twarze mieszkańców w każdym z palestyńskich miast przypominają o tej bogatej historii wzajemnego oddziaływania wielu kultur.

Dzisiaj Palestyna z dumą oferuje komfortowe, stylowe hotele, wspaniałe restauracje, znakomitych artystów i galerie, kunsztowne rękodzieło, niezliczone miejsca archeologiczne i religijne, a także antyki ze wszystkich epok. Trzeba odwiedzić ten wspaniały kraj, by docenić najwyraźniejszą cechę jego kultury – ciepło i humor Palestyńczyków. Dołącz do długiej listy gości, którzy na przestrzeni wieków napływali do tego kraju z całego świata, by ujrzeć jego piękno.

Przewodnik po Palestynie – kliknij