Włoska branża: Ministerstwo Turystyki wreszcie wróciło

Flaga Włoch

Fot. Pexels

Śródziemnomorska Giełda Turystyczna BMT w Neapolu, która odbyła się w dniach 18-20 czerwca 2021 r., jest jak dotąd jedynym targiem turystycznym, który został otwarty dla publiczności we Włoszech w 2021 roku.

Minister turystyki Massimo Garavaglia był obecny na inauguracji BMT. Pochwalił promotora wydarzenia i prezesa BMT, Angel de Negri, za odwagę w realizacji tak ważnej inicjatywy. Przedłużył również gwarancję ulgi podatkowej na zatrudnianie pracowników przez touroperatorów na 2021 rok z przedłużeniem na 3 lata.

W odpowiedzi na prośby stowarzyszeń turystycznych o wsparcie finansowe, skierowane do włoskiego Ministerstwa Turystyki, Garavaglia zadeklarował rozszerzenie ulgi podatkowej m.in. na pracowników sezonowych zajmujących się turystyką. Minister obiecał przedstawić rządowi nowe przepisy.

Garavaglia dodał: „Istat [Włoski Narodowy Instytut Statystyczny] przewiduje, że wzrost PKB we wrześniu wzrośnie o 4,7 proc., a to operatorzy turystyczni wytwarzają PKB. Dlatego rząd musi im pomóc. Teraz wraz z wprowadzeniem unijnego certyfikatu mamy jasne zasady, a oprócz państw ze strefy Schengen do porozumienia włączono także Stany Zjednoczone, Kanadę i Izrael. W międzyczasie musimy zacząć wydłużać sezon turystyczny – w czasie i w przestrzeni. ”.


ASEAN Tourism Forum