Współpraca branży modowej i hotelarskiej

Tydzień Mody w Paryżu

Pokazy mody są dla hoteli jednym ze sposobów promocji i przyciągania nowych klientów. Chodzi o to, by nowoczesne wnętrza kojarzyły się gościom nie tylko z noclegiem i żywieniem, lecz także z rozrywką i atrakcjami na wysokim poziomie. Dlatego sieć hoteli Mercure zdecydowała się na współpracę z polską projektantką Dorotą Goldpoint. Podczas Mercure Fashion Night w Krakowie zaprezentowała ona swoją nową kolekcję na sezon wiosna/lato 2017.

Oprócz podstawowej działalności hotele coraz częściej stawiają na organizowanie prestiżowych wydarzeń towarzyskich. To dla nich zarówno promocja, jak i okazja do zaproszenia  nowych klientów.

– W ubiegłym roku zainaugurowaliśmy projekt Mercure with Fashion. Pierwszy tego typu event odbył się w Warszawie. Drugi miał miejsce 8 marca w Krakowie – mówi Sabina Bartyzel, dyrektor generalna Mercure Kraków Stare Miasto. – Hotele Mercure to nowoczesne i piękne wnętrza i taka jest też moda, którą chcemy firmować.

W najbliższym czasie w ramach projektu Mercure with Fashion odbędą się kolejne pokazy –  w Mercure Gdańsk Stare Miasto oraz w Mercure Warszawa Grand.

– Współpracując z modą, podkreślamy nowoczesność naszego designu i brandu, ale też pamiętamy o naszych gościach, bo dla nich to olbrzymia atrakcja. Jest wielu mieszkańców Krakowa, którzy bardzo często nas odwiedzają i współpracują z hotelem. Zależy nam, żeby hotel tętnił życiem, stanowił miejsce, które z przyjemnością można odwiedzić, nie tylko będąc w podróży – podkreśla Sabina Bartyzel.

Do udziału w projekcie została zaproszona projektantka Dorota Goldpoint. Podczas Mercure Fashion Night w Krakowie zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję na sezon wiosna/lato 2017 pt. „Siła wolności”.

– Mercure Kraków Stare Miasto to hotel, który wyrasta z miłości do design i jest tego idealnym przykładem. Odnajdziemy tu mieszankę tradycji, historii, ale także nowoczesności.  Jest w nim wiele stylowych elementów – mówi Dorota Goldpoint, projektantka mody.

– Podjęliśmy decyzję, że chcemy w ramach Mercure with Fashion współtworzyć takie wydarzenia, jak pokazy mody, które idealnie komponują się w naszych wnętrzach – podkreśla Sabina Bartyzel.

Wśród gości Hotelu Mercure Stare Miasto w Krakowie, podczas pokazu można było spotkać między innymi Beatę Tadlę, Annę Powierzę, Olgę Kalicką, Sandrę Staniszewską, Katarzynę Galicę, Karolinę Chapko i Karinę Kunkiewicz. Wieczór poprowadziła Monika Zamachowska, a o choreografię zadbał Jarek Szado.

– Hotel Mercure Stare Miasto w Krakowie jest absolutnym fenomenem na tle krakowskich hoteli, a przecież ich w tym mieście nie brakuje. Jest tu niezwykła atmosfera, która idealnie pasuje do  spotkań towarzyskich różnego formatu. Jestem zachwycona tym miejscem. Każdy kto często podróżuje, tak jak ja, chciałby w hotelu odpocząć i poczuć się jak w domu – podkreśla Monika Zamachowska, prezenterka.

źródło: Newseria