TTG Polska Dziennik Turystyczny

Z aplikacją na Szlaku Zamków Gotyckich

Szlak Zamków Gotyckich

Turystyka tematyczna – to przyszłość. Taka idea od samego początku przyświecała stworzeniu aplikacji mobilnej „Szlak Zamków Gotyckich”, która jest już dostępna na smartfony i tablety z systemem Android.

Mobilny przewodnik po szlaku zamków gotyckich powstał dzięki dobrej, ponadlokalnej współpracy stowarzyszeń, organizacji i władz samorządowych. Staraniom Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” – zleceniodawcy projektu, wsparcia finansowego udzieliły: Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Głównym celem projektu jest wypromowanie dziedzictwa kulturowego obszaru regionu Morza Bałtyckiego (płn. Polska, Rosja – Obwód Kaliningradzki) , jako atrakcyjnego, ze względu na posiadane uniwersalne wartości historyczne i kulturowe. Formuła aplikacji mobilnej jak i specyficzna tematyka mają w założeniu sprzyjać nowoczesnemu podejściu do promocji miast i regionów, w którym ważne jest wytworzenie potrzeby odwiedzenia jakiegoś miejsca w konkretnym celu – poczucia i doświadczenia specyficznego, historycznego klimatu oraz przeżycia przygody.

Twórcy aplikacji wdrożyli polską i rosyjską wersję językową oraz zadbali o to aby korzystanie z niej było łatwe i przyjemne. Przewodnik po szlaku zamków gotyckich to prawdziwe kompendium wiedzy dla aktywnych turystów chcących mieć w swoim smartfonie zarówno dostęp do bogatych opisów historycznych, ciekawostek i galerii zdjęć odwiedzanych zamków, a także pełną informację turystyczną w zasięgu ręki. Informacje zaprezentowane są w przyjazny sposób, a dzięki wykorzystaniu geolokalizacji każdy użytkownik łatwo znajdzie drogę do każdego zamku na szlaku oraz dowie się gdzie w okolicy odbywa się ciekawa impreza, co trzeba zobaczyć i zwiedzić oraz gdzie smacznie zjeść i znaleźć nocleg.

Szlak Zamków Gotyckich to idealna propozycja dla osób zainteresowanych historią, poznawaniem i odkrywaniem nieznanych faktów i ciekawostek związanych z ważnymi ośrodkami średniowiecznej Europy.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Jedna odpowiedź

  1. Jeżeli głównym celem jest wypromowanie dziedzictwa kulturowego obszaru Morza Bałtyckiego jako atrakcyjnego ze względu na uniwersalne wartości historyczne i kulturowe to dlaczego nie obejmuje on Pomorza Zachodniego i dlaczego nie ma wersji niemieckojęzycznej? Zawsze czegoś nam brakuje i takie sobkostwo się pojawia. Ciągle brak koordynatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *