TTG Polska Dziennik Turystyczny

Z kamerą wśród Piastów

Z kamerą wśród Piastów

Zapraszamy do udziału w marszałkowskim konkursie filmowym dla młodzieży szkolnej „Z kamerą wśród Piastów”. Filmy można przesyłać do 15 listopada.

Celem konkursu jest promocja obiektów i miejsc związanych z tym szlakiem. Uczestnictwo w konkursie może być dla młodych filmowców cennym doświadczeniem. W jury zasiada min. jeden z najbardziej znanych „youtuberów” – Wojciech Drewniak, który popularyzuje historię Polski w ramach cyklu filmów „Historia bez cenzury”.

Konkurs organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zgłoszenia można składać za pośrednictwem szkół, bibliotek, domów kultury i innych organizacji edukacyjnych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Wszystkie filmy będą również konkurowały o nagrodę publiczności. Młodzi uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni na specjalne warsztaty, gdzie pod okiem profesjonalistów poznają techniki sztuki filmowej. Filmy można przesyłać do15 listopada.

Szczegółowe informacje na stronie www.zkamerawsrodpiastow.kujawsko-pomorskie.pl.

Szlak Piastowski jest zlokalizowany na obszarze dwóch województw – wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Jest jednym z najstarszych szlaków kulturowych w Polsce, a jego przebieg łączy najważniejsze obiekty i zabytki naszej historii związanej z początkami państwa polskiego. W województwie kujawsko-pomorskim obiekty Szlaku Piastowskiego znajdziemy w: Biskupinie, Gąsawie i Marcinkowie Górnym, Wenecji, Żninie, Mogilnie, Strzelnie, Pakości, Inowrocławiu, Kruszwicy, Radziejowie, Płowcach, Brześciu Kujawskim, Włocławku, Kowalu, a także w Gniewkowie i Kościelcu Kujawskim.

W roku 2011, w wyniku prac Rady Programowo Naukowej ds. Szlaku Piastowskiego, powołanej przez marszałków województw, została wyznaczona nowa przestrzeń Szlaku Piastowskiego, ograniczona cezurą czasową do roku 1370, czyli do końca panowania dynastii Piastów oraz nowa przestrzeń geograficzna, min. na szlaku znalazły miejsca związane z Piastami na całych Kujawach.

Jest to szlak turystyczny o niepowtarzalnych walorach historycznych i edukacyjnych. Treści wyznaczające szlak są rozpoznawalne, poznawane w toku nauczania już na poziomie szkolnictwa podstawowego. W roku 2012 Polska Organizacja Turystyczna w ramach corocznie organizowanego konkursu, uznając rangę i dziedzictwo narodowe szlaku, przyznała Szlakowi Piastowskiemu certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego. Certyfikat ten poświadcza wyjątkowość historyczno-turystyczną szlaku.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *