Z Tauronem bezpiecznie w górach

Z Tauronem bezpiecznie w górach

Początek nowego roku wiąże się z rozpoczęciem dorocznej akcji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) „Bezpieczna zima”. Ratownicy wraz Z Tauronem po raz kolejny edukują turystów, jak bezpiecznie spędzić czas na górskim stoku.

Podczas tegorocznych ferii zimowych, w styczniu, lutym i marcu, w siedmiu najpopularniejszych w Polsce stacjach narciarskich GOPR będzie promował bezpieczną zimową turystykę górską. Każdy wypoczywający narciarz czy snowboardzista, korzystający z zimowego szaleństwa, będzie mógł poznać zasady panujące w górach i dowiedzieć się, jak zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Dzięki dobrej zabawie i fantastycznej atmosferze wypoczywający w górskich kurortach dowiedzą się m.in., czym grozi niedostateczne wyposażenie na stoku, np. brak kasku czy niedopasowane wiązania. GOPR-owcy nauczą również, jak udzielić pierwszej pomocy, a także będą rozdawać książeczki z „Dekalogiem Narciarza”. Podczas zimowych pikników nie zabraknie emocjonujących zawodów narciarskich, pokazów ratownictwa oraz licznych konkursów i zabaw z nagrodami.

– TAURON w ramach aktywności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu wspiera GOPR od 2009 r. Wspólnie organizujemy kampanie społeczne „Bezpieczna zima”, „Bezpieczne lato”, „Bądź bezpieczny”. W ten sposób przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa sportowców-amatorów oraz turystów. Współpraca TAURONA z GOPR-em jest naturalna, ponieważ działamy na tym samym obszarze i pomagamy sobie w trudnych sytuacjach. TAURON współfinansuje wyposażenie ratowników, a niektórzy nasi pracownicy są GOPR-owcami i co najważniejsze – wspólnie promujemy tę samą wartość, czyli bezpieczeństwo – mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w kolejnych lokalizacjach:

  • 31.01-01.02 Czarna Góra (Masyw Śnieżnika)
  • 7-8.02 Białka Tatrzańska (Jankulakowski Wierch)
  • 14-15.02 Szklarska Poręba (Ski Arena)
  • 21-22.02 Jaworzyna Krynicka (trasa nr 2)
  • 28.02-01.03 Zieleniec (Gryglówka)

(lokalizacje mogą ulegać zmianie z przyczyn organizacyjnych, np. brak śniegu, zamknięty stok)


ITB Berlin 2020