Zamek Żupny w Wieliczce: Nowa wystawa na otwarcie

 

Zamek Żupny

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka z radością informuje, że wznowiło działalność i zaprasza zwiedzających. Na otwarcie w Zamku Żupnym w Wieliczce przygotowało wystawę  prezentującą nowe, piękne i cenne nabytki.  Natomiast nie jest jeszcze znany dokładny termin otwarcia ekspozycji w kopalni soli na III poziomie. Prawdopodobnie będzie to pierwsza połowa czerwca.

Bezpieczny klimat

Dostępne już są ukwiecone dziedzińce zamkowe. Panuje tu niepowtarzalny klimat. W porównaniu do otaczającej nas rzeczywistości wydaje się, że czas na dziedzińcu zwalnia swój bieg.  W efekcie łatwiej nabrać dystansu i zrelaksować się.

Muzeum zależy bardzo na bezpieczeństwie zwiedzających, a także swoich pracowników, dlatego opracowało bezpieczny sposób zwiedzania dla wszystkich. Zarówno spacerujących po  dziedzińcach zamkowych jak i  zwiedzających wystawy Muzeum uprzejmie prosi o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Przypominamy, że liczba osób jednocześnie przebywających w Zamku jest ograniczona. Muzeum prosi o stosowanie się do ustaleń regulaminu oraz zaleceń obsługi. Regulamin jest dostępny w kasie oraz na www.muzeum.wieliczka.pl

Odwołane zostały imprezy i koncerty oraz zawieszone do odwołania: zwiedzanie grupowe, lekcje muzealne i warsztaty.

W maju

Do końca maja ekspozycje będą czynne w godzinach 9.00 – 16.00. 12.00 – 12.45 ekspozycje będą zamykane – przerwa na dezynfekcję. Ostatnie wejście na ekspozycje przed przerwą – godz. 11.30 Ostatnie wejście na ekspozycje przed zamknięciem – godz. 15.30. Poniedziałek – ekspozycje nieczynne. Dziedzińce zamkowe dostępne codziennie od godz. 9.00 do zmroku. Wstęp bezpłatny. Szyb i baszta zamknięte do odwołania.

W czerwcu

Od czerwca ekspozycje będą czynne w godzinach 9.00 – 17.00. Przerwa techniczna 13.00 – 13.45. Ostatnie wejście na ekspozycje przed przerwą techniczną – godz. 12.30. Ostatnie wejście na ekspozycje – godz. 16.30. Poniedziałek – ekspozycje nieczynne. Dziedzińce zamkowe dostępne codziennie od godz. 9.00 do zmroku. Wstęp bezpłatny. Szyb i baszta zamknięte do odwołania.

Muzeum zaprasza też na swoją stronę internetową i media społecznościowe gdzie cały czas pojawiają się ciekawe propozycje i informacje  z różnych dziedzin, także skierowane do dzieci.

www.muzeum.wieliczka.pl

https://pl-pl.facebook.com/muzeum.wieliczka/

foto: D. Kołakowski