Zimowa siatka połączeń Kraków Airport

Kraków Airport kończy rozbudowę terminaluW sezonie zimowym 2017/18 Kraków Airport zaoferuje pasażerom aż 88 połączeń, w tym 16 nowych tras, wprowadzonych przez bazowego przewoźnika Ryanair oraz linie Jet2.com.

Dzięki takiej liczbie oraz różnorodności kierunków, każdy z pewnością znajdzie interesujące go połączenie. Fanom zimowych klimatów polecamy loty do Skandynawii, natomiast na miłośników ciepłych krajów czekają Marrakesz i Tel Aviv. Jak zawsze, z Krakowa będzie się można również łatwo dostać do największych europejskich lotnisk przesiadkowych (hubów), skąd pasażer ma możliwość udania się w najdalsze zakątki świata.

W sezonie zimowym połączenia do stolicy Małopolski oferuje 15 linii lotniczych: Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, EL Al, Eurowings, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines oraz Skandynawskie Linie Lotnicze SAS.

Największą liczbę nowych kierunków wprowadza Ryanair. Z bazowym przewoźnikiem krakowskiego lotniska udamy się do Aten, Barcelony, Berlina, Glasgow, Goteborgu, Lizbony, Malmo, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Norymbergi, Pragi, Sewilli i Tel Avivu. Pojawią się również loty linii Jet2.com do Birmingham.

W porównaniu z poprzednim sezonem zimowym liczba połączeń wzrosła o 22. Nowy sezon oznacza też powrót lotów linii Ryanair do izraelskiego Ejlatu. Do zimowej siatki, poza nowymi kierunkami, zostaną włączone wybrane loty z okresu letniego, między innymi Wenecja i cieszące się dużą popularnością połączenie do Chicago.​

foto: krakowairport.pl