Złote lata 60. Goa chce cofnąć czas

Minister turystyki w Goa, Manohar Ajgaonkar przyznał, że Goa potrzebuje nowego modelu turystycznego. To konieczne,  by pokazać się z lepszej strony. Wszystko wskazuje na plany powrotu do lat 60. XX wieku. Dlaczego? Minister zapowiedział, że zamożni turyści będą mogli cieszyć się większym prawdopodobieństwem otrzymania wizy niż lokalni indyjscy podróżujący i turyści na wakacjach w wersji „ekonomicznej”.

Wszystko po to, żeby ograniczyć liczbę odwiedzających. Od 2007 roku napływ tabunów turystów ograniczał  rozwój infrastruktury Goa. Z tego powodu ministerstwo stawia teraz na turystów zamożnych. Wierzy, że będą oni w stanie się dostosować do kultury i lokalnych zwyczajów, a także docenić piękno Goa bez niszczenia krajobrazu.

Manohar Ajgaonkar przyznał, że ideałem byłaby Goa z lat 60. Słynny region turystyczny Indii przeżywał wtedy rozkwit. Sektor turystyczny będzie musiał w pewnym sensie zacząć od zera i zbudować swój model działania na nowo. Plany oczywiście nie będą realizowane do czasu wygaszenia pandemii.

Foto: Getty Images