10 romantycznych miejsc na Walentynki

Wyobraź sobie, że otrzymujesz w prezencie maszynę do przenoszenia w czasie i przestrzeni. Możesz z nią zrobić co chcesz. Oczywiście również coś głupiego ale… możesz zaskoczyć ukochaną lub ukochanego, skoczyć w piękne miejsce i zrobić najpiękniejszy prezent życia.

14 lutego to nie banał a tradycja sięgająca czasów średniowiecza. I chociaż kochać powinniśmy każdego dnia to Walentynki są tym szczególnym momentem gdy większość z nas ulega atmosferze. Pod wpływem tej atmosfery opisaliśmy 10 romantycznych miejsc na Walentynki, do których możesz polecieć nawet w ostatniej chwili – jak chociażby do Tel Avivu lub zaplanować z większym wyprzedzeniem np. Filipiny czy Tajlandię.

Historia Walentynek

Walentynki w południowej i zachodniej Europie obchodzono od czasów średniowiecznych. Tego dnia czczono św. Walentego – patrona zakochanych. W tamtym czasach zwyczajem było wysyłanie sobie listów miłosnych. Później 14 lutego był okazją do przekazywania drobnych upominków. Chociaż w Cesarstwie Rzymskim podobne święto oznaczało poszukiwanie wybranki serca a związane było z mitologicznym Kupidynem. A dziś? Istne szaleństwo. Każdy może zrobić co uważa. Dla jednym to przejaw kolejnej mody i niestety jest w błędzie. Dla pozostałej większości kolejna okazja by okazać bliskiej osobie wdzięczność i uczucie. Co Ty z tym zrobisz? Wybór należy tylko do Ciebie.

Więcej: 10 romantycznych miejsc na Walentynki i nie tylko

Szalone Walizki