66. Forum Europejskiej Komisji Regionalnej WTO w Atenach, czyli turystyka po COVID-19

Ateny, Grecja

Fot. Unsplash

Ateny będą gospodarzem 66. Forum Europejskiej Komisji Regionalnej – Światowej Organizacji Turystyki (WTO), które odbędzie się w dniach od 2-4 czerwca 2021 r. Głównym tematem będą problemy branży turystycznej w erze post-COVID 19 i sposoby ich przezwyciężenia. 

Celem 66. Forum Europejskiej Komisji Regionalnej WTO jest określenie działań, jakie będą musiały zostać wprowadzone na poziomie ogólnoeuropejskim w celu pobudzenia ruchu turystycznego. Omówione inicjatywy mogą stać się częścią planu działania WTO, który zostanie zatwierdzony podczas ogólnoświatowego Forum w Maroku (październiku 2021 r.).

Forum Komisji Regionalnej Europejskiej na 66. edycji Światowej Organizacji Turystyki omówi zamiar włączenia niezbędnych inicjatyw do planu działania WTO, który zostanie zatwierdzony podczas forum WTO, które odbędzie się w Maroku w październiku 2021 r.

– Z ogromną przyjemnością witamy w Atenach wydarzenie organizowane przez jeden z najważniejszych organów Światowej Organizacji Turystyki – Europejską Komisję Regionalną. Wybór Grecji, zwłaszcza w tych okolicznościach, jako gospodarza Forum jest dowodem zaufania, jakim WTO darzy nasz kraj. Jednocześnie jest potwierdzeniem prestiżu, jakim cieszy się Grecja na całym świecie. Dzięki ciężkiej pracy, przeprowadzeniu bezpiecznego sezonu turystycznego poprzedniego lata, zwalczaniu pandemii za pomocą innowacyjnych środków, wprowadzeniu cyfrowego certyfikatu dla każdej zaszczepionej osoby, Grecja odgrywa ważną rolę w branży turystycznej. Będąc gospodarzem 66. Forum Europejskiej Komisji Regionalnej – Światowej Organizacji Turystyki w Atenach, nasz kraj znajdzie się w centrum ustalania decydujących procedur w popandemicznej erze – tak grecki minister turystyki, pan. Charis Theocharis, skomentował zapowiedź zbliżającego się 66. Forum Europejskiej Komisji Regionalnej WTO.

W Forum weźmie udział sekretarz generalny WTO Zurab Pololikashvili, ministrowie turystyki i liczni przedstawiciele światowego przemysłu turystycznego.


ASEAN Tourism Forum