Apel o pomoc dla zamkniętych hotelarzy

Hotel

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego apeluje o szybka dodatkową pomoc dla hotelarzy z Warmii i Mazur oraz Pomorza z powodu ponownego zamknięcia.

Według Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, mimo zamkniętych od tygodnia hoteli w woj. warmińsko-mazurskim, rząd jeszcze nie opracował konkretnego planu dodatkowej pomocy finansowej.

– Słyszymy tylko szumne zapowiedzi, z których pomimo licznych apeli naszego środowiska nic nie wynika – zaznaczył Marcin Mączyński z IGHP.

– Oczekujemy zatem od rządu natychmiastowych działań i przyspieszenia prac nad dodatkową pomocą finansową dla hotelarzy z woj. warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego, ponieważ tamtejsi przedsiębiorcy ponoszą ogromne straty i powinni niezwłocznie otrzymać rekompensaty finansowe – dodał Mączyński.

Jak wyjaśnił, trudno hotelarzom podzielić opinię rządu, który uważa, że tygodniowy przestój w działalności pomorskich hoteli będzie odpowiednią bronią w walce z epidemią.

– Ciągłe zamykanie i otwieranie to droga donikąd. Podtrzymujemy nasze zdanie, że należy umożliwić hotelom funkcjonowanie w reżimie sanitarnym. Hotele są w stanie sprostać najbardziej rygorystycznym zasadom sanitarnym, co już udowodniły, przechodząc pozytywnie tysiące kontroli sanepidu – podkreślił Marcin Mączyński.

źródło: PAP
foto: Getty Images


ASEAN Tourism Forum