Arabia Saudyjska buduje ośrodek turystyki morskiej na platformie wiertniczej

Rijad - Arabia Saudyjska

Rijad – Arabia Saudyjska. Fot. Shutterstock

Arabia Saudyjska planuje budowę ośrodka turystyki morskiej, mieszczącego się na przybrzeżnych platformach wiertniczych.

„THE RIG” zajmie 150 000 metrów kwadratowych i będzie obejmował trzy hotele, restauracje, lądowiska dla helikopterów i infrastrukturę, umożliwiającą m.in. uprawianie sportów ekstremalnych – wynika z oświadczenia Saudyjskiego Funduszu Inwestycji Publicznych (PIF).

Arabia Saudyjska zapewnia że inwestycja zostanie przeprowadzona zgodnie ze światowymi standardami w zakresie ochrony środowiska.

Projekt jest elementem szerszej strategii na lata 2021-2025, której celem jest modernizacja sektora turystyki i rozrywki w Arabii Saudyjskiej oraz wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań zwiększających liczbę turystów lokalnych, regionalnych i międzynarodowych w Królestwie. W ramach strategii realizowanych jest również wiele innych głośnych projektów, w tym Qiddiya Entertainment City, The Red Sea Project, AMAALA, AlUla, King Salman Park i Riyadh Sport Boulevard.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych czterech lat rozrywka będzie kluczowym motorem wzrostu gospodarczego Arabii Saudyjskiej.

Od 2019 r. Arabia Saudyjska odnotowała około 59 milionów podróży turystycznych i według prognoz, liczba ta wzrośnie do 100 milionów do 2024 r.


ASEAN Tourism Forum