Austria zamyka granice z Czechami i Słowacją

Austria zamyka granice z Czechami i Słowacją

Austria zamknęła granice z Czechami i Słowacją. Decyzję władze Austrii podjęły z powodu gwałtownego wzrostu liczby zakażeń w tych krajach.

– Szczególnie w Czechach występuje ogromna liczba nowych zakażeń, ostatnio z częstością 680 osób na 100 000 – wyjaśnił austriacki minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer. – Aby chronić ludzi w naszym kraju, zamykamy granice na tym etapie i sprawdzamy wszystkie samochody przy wjeździe do Austrii .

Teraz każdy wjeżdżający do Austrii z tych krajów musi podpisać dokument potwierdzający, że przechodzi do kwarantanny. W przypadku odmowy poddania się kwarantannie, nie wjedzie do kraju.
Osoby przekraczające granicę w celu podjęcia pracy będą mogły wjechać bez kwarantanny, ale wszyscy pracownicy  muszą okazać dowód, że mają pracodawcę w Austrii.

Jednocześnie Euronews informuje, że we wschodnim regionie Czech, Morawsko-Śląskim, krematoria nie radzą sobie z obciążeniem ze względu na wzrost liczby zgonów z powodu COVID-19. W Ostrawie kolejka do kremacji czeka około dwóch tygodni.


ASEAN Tourism Forum