Bez alkoholu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Fot. Unsplash

Organizatorzy Igrzysk w Tokio zrezygnowali z pierwotnego planu, aby zezwolić na sprzedaż napojów alkoholowych na terenach olimpijskich.

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio początkowo planowali zezwolić na sprzedaż napojów alkoholowych na terenach olimpijskich z pewnymi ograniczeniami. Teraz jednak minister olimpijski Tamayo Marukawa na konferencji prasowej powiedział, że ze względu na charakter wydarzenia „brane są pod uwagę inne scenariusze”.

Wytyczne dotyczące widzów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które mają rozpocząć się 23 lipca, zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. W projekcie wytycznych organizatorzy proszą widzów o powstrzymanie się od jedzenia i picia w grupach w przejściach sportowych obiektów oraz o bezpośrednie podróżowanie do i z obiektów bez zatrzymywania się, w ramach działań mających na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czytaj także: Japonia przygotowuje się do Olimpiady. Protesty przeciw Igrzyskom 2021 przygasły>>

Seiko Hashimoto, przewodnicząca komitetu organizacyjnego igrzysk powiedziała wczoraj, że sprzedaż napojów alkoholowych widzom jest „rozważana”, ale zależy to od tego, czy można powstrzymać ludzi od głośnego mówienia lub krzyczenia, oraz czy mogą przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się wewnątrz pomieszczeń. Powiedziała, że ​​przepisy obowiązujące obecnie dla ogółu społeczeństwa w Japonii również będą miały wpływ na rozważenie możliwości sprzedaży napojów alkoholowych podczas imprezy. W Japonii obowiązuje teraz „quasi-stan wyjątkowy”. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

Niektórzy eksperci medyczni wyrazili już obawy dotyczące sprzedaży alkoholu, w momencie, gdy kraj stara się przyspieszyć szczepienia na COVID-19, a firmy w Tokio zmagają się z ograniczeniami w podawaniu alkoholu.

Szef Tokijskiego Stowarzyszenia Medycznego powiedział na konferencji prasowej, że chce, aby organizatorzy „ponownie przemyśleli” plan, aby umożliwić widzom picie alkoholu, a sprzedaż napojów alkoholowych nie powinna być dozwolona na obiektach olimpijskich.

W poniedziałek organizatorzy zdecydowali, że miejsca na olimpijskich obiektach sportowych mogą być wypełnione do 50 proc. pojemności, maksymalnie do 10 tys. widzów. Widzowie z zagranicy zostali wykluczeni. Japonia: Igrzyska Olimpijskie bez udziału widzów?>>


ASEAN Tourism Forum