Biegowe szaleństwo w Uzdrowisku – 26 sierpnia 2018

Półmaraton Uzdrowisko Ciechocinek

Śmiało można powiedzieć, iż biegowe szaleństwo ogarnęło całą Polskę, a miłośników biegania przybywa w bardzo szybkim tempie. W ostatnich latach również Uzdrowisko stało się letnią areną festiwalu biegowego, a to wszystko za sprawą organizowanego tu z dużym sukcesem ciechocińskiego Półmaratonu Uzdrowisko Ciechocinek.

Co roku sierpniowy Półmaraton przyciąga do kurortu nie tylko setki uczestników samego biegu, ale również ogromną rzeszę kibiców i obserwatorów. Któż z nas nie zechciałby pobiec – oczywiście w miarę swoich możliwości w ,,solankowej bryzie” po cenne nagrody?

Trasa biegu jest na prawdę malownicza i przebiega przez najbardziej charakterystyczne dla Ciechocinka miejsca: Park Zdrojowy, tężnie solankowe, fontannę ,,Grzybek” czy słynny deptak.

Patronat nad tym wydarzeniem rokrocznie obejmuje Województwo Kujawsko-Pomorskie, Starostwo Aleksandrowskie , TVP 3 Bydgoszcz, Polskie Radio Pik oraz Gazeta Pomorska. Dwa lata temu zaszczycił nas swoją obecnością sam Robert Korzeniowski, jeden z najwybitniejszych polskich sportowców, wielokrotny mistrz olimpijski, mistrz świata i Europy.

Do VII edycji Półmaratonu Uzdrowisko Ciechocinek pozostało już mało czasu. Wszystkich tych, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu zachęcamy do odwiedzenia strony – www.polmaratonciechocinek.pl.

Półmaratonowi towarzyszą liczne imprezy i tak m.in. (25.08.) zapraszamy Państwa do kibicowania uczestnikom VI edycji charytatywnego marszu Karczemka – organizowanego przez stowarzyszenie opiekujące się osobami niepełnosprawnymi, a wieczorem warto wyruszyć na Stadion Miejski, gdzie odbędzie się Piknik ,,Na zakończenie wakacji”, gdzie niekwestionowaną gwiazdą będzie grupa KOMBI oraz Kamil Bednarek.

A 26 sierpnia jeszcze przed rozpoczęciem zmagań z trasą półmaratonu, zapraszamy rodziców z ich pociechami do udziału w biegach młodzieżowych. Dystanse są uzależnione od kategorii wiekowej, zapraszamy również dzieci które będą mogły pobiec z mamusiami i tatusiami. Na mecie na wszystkich – zarówno tych młodszych, i tych starszych będą czekały uśmiechnięte Panie z medalami.

Osoby, które zechciałyby spędzić ten ostatni weekend sierpnia w Ciechocinku zapraszamy również do naszej nowej strefy hotelowej w Szpitalu Uzdrowiskowym nr IV ,,Dom Zdrojowy”. Atrakcyjna cena w połączeniu z komfortem na pewno sprawi, że będzie to dla Państwa wyjątkowo udany weekend.

25-26 sierpnia spotkajmy się w Uzdrowisku!