• Home »
  • Aktualności »
  • Booking.com zapłaci 1,2 miliona euro. Nie przekazał informacji o wynajmie mieszkań turystom

Booking.com zapłaci 1,2 miliona euro. Nie przekazał informacji o wynajmie mieszkań turystom

Booking.com

Fot.: Shutterstock

Paryski sąd nałożył na Booking.com grzywnę w wysokości 1,2 miliona euro. Serwis nie dostarczył informacji o tym, czy osoby wynajmujące mieszkania turystom nie przekraczają dozwolonych 120 dni w roku.

Władze Paryża żądały od platformy zapłacenia ponad 150 milionów euro za niedostosowanie się do przepisów obowiązujących w stolicy Francji w zakresie najmu krótkoterminowego – poinformował portal internetowy dziennika „Le Monde”. W czasie postępowania Booking.com dostarczył wymagane informacje, ale ponieważ zrobił to z opóźnieniem, sąd ostatecznie nałożył karę w wysokości 1,2 miliona euro.

Serwis turystyczny nie przekazał władzom Paryża informacji dotyczących liczby dni wynajmu mieszkań turystom, które w mieście nie mogą przekroczyć 120 dni w roku. Jets to możliwe tylko po uzyskaniu specjalnego zezwolenia, którego zdobycie jest skomplikowane i zakłada m.in. zakup większej powierzchni przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. W ten sposób miasto rekompensuje sobie straty na rynku najmu długoterminowego.

Paryż chce uregulować najem krótkoterminowy, ponieważ boryka się z problemem zbyt małej liczby mieszkań dla mieszkańców na wynajem. Wcześniej w podobnje sprawie grzywną 8 milionów euro ukarana została platforma Airbnb.


ASEAN Tourism Forum