• Home »
  • Aktualności »
  • Brak testu PCR i jedna czerwona lista. Anglia wprowadza zmiany w podróżach międzynarodowych

Brak testu PCR i jedna czerwona lista. Anglia wprowadza zmiany w podróżach międzynarodowych

Figurka mężczyzny stojącego na mapie Wielkiej Brytanii

Fot. Pexels

Wielka Brytania reformuje od października system sygnalizacji świetlnej podróży międzynarodowych. Listy państw: zielona, żółta i czerwona – zostaną zastąpione jedną, czerwoną listą.

Zgodnie z nowymi zasadami, które będą obowiązywać od 4 października, wszystkie miejsca, które nie znajdą się na czerwonej liście państw wysokiego ryzyka epidemicznego, zostaną automatycznie uznane za bezpieczne. Ponadto, podróżni nie będą musieli wykonywać testów na obecność koronawirusa przed przyjazdem do Anglii z zagranicy.

Natomiast od końca października w pełni zaszczepieni pasażerowie z krajów spoza czerwonej listy będą mogli zastąpić testy typu PCR tańszymi testami antygenowymi. Jeżeli podróżny uzyska wynik pozytywny, będzie musiał odbyć kwarantannę w domu i wykonać bezpłatny test PCR, który zostanie poddany sekwencjonowaniu kodu genetycznego wirusa, co ma pomóc w identyfikacji nowych wariantów. Osoby niezaszczepione nadal będą musiały wykonywać testy typu PCR.

Anglia rezygnuje z wprowadzenia pasportów covidowych w klubach nocnych>>

Osoby powracające z krajów z czerwonej listy będą musiały tak jak do tej pory dotąd odbyć płatną, 10-dniową kwarantannę w jednym ze wskazanych przez władze hoteli. Z czerwonej listy zostały od środy usunięte popularne kierunki turystyczne Brytyjczyków: Turcja, Egipt, Kenia, Pakistan, Malediwy, Sri Lanka, Oman i Bangladesz.

Nowy system ma funkcjonować co najmniej do końca roku – zapowiedział brytyjski minister transportu Grant Shapps.

Zmiany w systemie podróży międzynarodowych będą miały zastosowanie tylko do przyjazdów i wyjazdów do Anglii. Pozostałe części Zjednoczonego Królestwa muszą lokalnie przyjąć nowy system.


ASEAN Tourism Forum