Branża apeluje o skoordynowanie polityki UE w zakresie podróży

Pasażerowie na lotnisku

Fot. Unplash

Podmioty z branży turystycznej w całej Europie wzywają państwa członkowskie do dostosowania się i skoordynowania reakcji na obecną sytuację COVID-19, która ogarnia kontynent.

Szeroka grupa podmiotów, zajmujących się podróżami i turystyką, wezwała rządy do lepszej koordynacji polityki zdrowotnej i podróżniczej, aby uniknąć ponownego nakładania ograniczeń. Powołują się przy tym na Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które stwierdza, że ​​w obecnej sytuacji restrykcje w podróżowaniu są nieskuteczne w ograniczaniu przenoszenia COVID-19, hospitalizacji lub zgonów.

Z danych WTTC wynika, że tym roku unijny sektor turystyczny może stracić nawet 900 tys. miejsc pracy, jeśli tej zimy ponownie zostaną nałożone ograniczenia w podróżowaniu .

Grupy lobbingowe wzywają do podjęcia szeregu środków, w tym przejścia w kierunku indywidualnego podejścia opartego na ryzyku, zamiast obecnego podejścia dla poszczególnych krajów.

WTTC: europejski sektor turystyczny pozostaje w tyle za światem>>

Grupy lobbingowe, w skład których wchodzą linie lotnicze Airlines for Europe, CLIA, WTTC, European Travel Commission i inne, również chcą, aby rządy krajowe wspierały pełną cyfryzację procesu weryfikacji poprzez przesłanie prostego komunikatu „może podróżować” w ramach odprawy online.


ASEAN Tourism Forum