• Home »
  • Hotele »
  • Branża nadal w kryzysie. Światowe obłożenie hoteli o 30 proc. mniejsze niż przed pandemią

Branża nadal w kryzysie. Światowe obłożenie hoteli o 30 proc. mniejsze niż przed pandemią

Pokój hotelowy

Globalne obłożenie hoteli wzrosło do 46 procent w kwietniu 2021 r., z poziomu zaledwie 13 proc. w kwietniu 2020 r.

Dane firmy Amadeus Demand360® zebrane w raporcie Rebuilding Hospitality pokazują jednak, że jest to i tak o około 1/3 mniej niż przed pandemią, kiedy wynosiło 70 proc.  Okazało się natomiast, że czas realizacji rezerwacji wydłuża się, co wskazuje tendencję konsumentów do planowania podróży z wyprzedzeniem. W ciągu ubiegłego roku większości rezerwacji na świecie dokonano w ciągu siedmiu dni od rozpoczęcia podróży.

Według raportu ​​jedna trzecia badanych spodziewa się dalszego wzrostu obłożenia obiektów, dlatego otwiera jedną lub więcej lokalizacji w 2021 roku.

W efekcie ruszają rekrutacje – ponad połowa (59 proc.) hotelarzy przewiduje, że w 2021 r. będzie musiała zatrudnić nowy personel.

Obecne normy BHP prawdopodobnie pozostaną na stałe, przewiduje jedna trzecia (32 proc.) hotelarzy.

– Jednym z kluczowych wniosków wynikającym z naszych badań i raportu jest fakt, że technologia odegra kluczową rolę w ożywieniu branży hotelarskiej. 41 proc. hotelarzy planuje wydać w tym roku na IT tyle samo lub więcej niż w 2019 r. – powiedział Francisco Pérez-Lozao Rüter, prezes ds. branży hotelarskiej w firmie Amadeus.

Badanie Amadeus Demand360® zostało przeprowadzone wśród 688 hotelarzy z całego świata, w marcu i kwietniu 2021 r.


ASEAN Tourism Forum