COVID-19: Irlandia nie zaostrzy ograniczeń wjazdowych dla USA

Flaga Irlandii na maszcie

Fot. Unsplash

Irlandzki rząd nie zaostrzy zasad wjazdu dla Amerykanów pomimo tego, że Stany Zjednoczone zostały usunięte przez Unię Europejską z listy bezpiecznych podróży.  

Rada Europejska zaleciła państwom członkowskim ponowne nałożenie ograniczeń na osoby przybywające z USA, ze względu na rosnącą liczbę przypadków COVID-19 i hospitalizacji w całych Stanach Zjednoczonych.

Departament Zdrowia Irlandii poinformował jednak, że nie planuje żadnych zmian w związku z decyzją Rady UE. „Zalecenie UE nie jest wiążące, a państwa członkowskie zachowują kontrolę nad własnymi ograniczeniami na granicach” – napisano w oświadczeniu. Obecnie osoby przybywające z USA w pełni zaszczepione nie podlegają badaniom ani kwarantannie.

Po decyzji Rady Europejskiej o usunięciu USA z bezpiecznej listy podróży, restrykcje wobec osób przybywających ze Stanów Zjednoczonych zaostrzyły Włochy. Chorwacja z kolei oświadczyła, że ​​nie wprowadzi żadnych ograniczeń i będzie nadal zezwalać na wjazd Amerykanom z pełnym dowodem szczepień lub ujemnym wynikiem testu na COVID-19.


ASEAN Tourism Forum