COVID-19 kontratakuje. Europejskie podróże nie ruszą w wakacje

Mapa Europy

Fot. Pexels

Zagraniczne podróże do popularnych europejskich miejsc wakacyjnych raczej nie rozkręcą się do końca sierpnia. 

Premier Boris Johnson przesunął znoszenie obostrzeń COVID-19 na 19 lipca. Więcej na ten temat czytaj tutaj>>

Toni Mayor, szef stowarzyszenia hotelarzy z regionu Walencji powiedział, że po spotkaniu z ambasadorem Wielkiej Brytanii ruch pasażerski z Wielkiej Brytanii zostanie wyciszony co najmniej do sierpnia. „Ogólny poziom infekcji w Hiszpanii jest nadal wysoki w niektórych miejscach, a obraz jest nierówny, więc myślę, że będziemy musieli poczekać” – powiedział burmistrz.

Podobno tureccy urzędnicy zajmujący się turystyką otrzymali podobne informacje z brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Odwołane loty

British Airways, Virgin Atlantic i easyJet odwołują loty do 19 lipca. Największy brytyjski touroperator TUI również odwołał wakacje do lipca, powołując się na „ciągłą niepewność”. „Z wszystkimi klientami, których dotyczyły odwołania, skontaktujemy się bezpośrednio i będą mogli żądać pełnego zwrotu gotówki” – podała firma.

Głównym problemem jest szybko rozprzestrzeniają się wariant COVID-19 – Delta. Dlatego Holandia wprowadziła ograniczenia dotyczące kwarantanny dla podróży z Wielkiej Brytanii, podczas gdy Irlandia i Włochy mogą pójść w jej ślady.

Premier Włoch Mario Draghi powiedział, że być może będzie musiał „ponownie nałożyć kwarantannę dla tych, którzy przyjeżdżają z Wielkiej Brytanii”, jeśli liczba przypadków wariantowych będzie nadal rosła.


ASEAN Tourism Forum