Czarnogóra otwiera granice

Czarnogóra

Rząd Czarnogóry postanowił otworzyć od 1 lipca granice dla obywateli krajów UE. Nie ma obowiązku posiadania ważnego badania na obecność COVID-19.

Rząd w Podgoricy na wczorajszym posiedzeniu zdecydował o otwarciu granic kraju dla obywateli państw Unii Europejskiej. Podróżujący nie będą zobowiązani do posiadania badania na obecność COVID-19 (wymagane do tej pory). Nie ma również obowiązku kwarantanny. Mieszkańcy krajów Unii Europejskiej mogą wjechać do Czarnogóry przez kraje, które nie są państwami członkowskimi UE.  Ale wyłącznie, jeśli jadą przez nie tranzytem.

Jednocześnie obowiązują nowe obostrzenia dotyczące dystansu społecznego. Ze względu na wysokie ryzyko epidemiologiczne związane z niektórymi spotkaniami, organizowanie prywatnych spotkań – ślubów, uroczystości ukończenia szkoły i urodzin zostanie zakazane od 1 lipca. Zamknięte zostaną kluby nocne i dyskoteki. Obostrzenia mają obowiązywać przez kolejne siedem dni, po których zostanie podjęta decyzja o ich zawieszeniu lub przedłużeniu.

źródło: onet
foto: Shutterstock