Czechy zniosły wszystkie restrykcje wjazdowe. Zmiany dla podróżujących

Flaga Czech na tle Pragi

Fot. Unsplash

Władze Czech zadecydowały o zniesieniu obostrzeń COVID-19 dla wszystkich turystów. Na granicy nie trzeba już przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu, ozdrowieniu czy negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Czechy już na początku marca poluzowały przepisy dla podróżujących. Zwolniono wtedy turystów, którzy przyjeżdżają transportem indywidualnym z państw Unii Europejskiej, z wykonywania testu na obecność koronawirusa przed przekroczeniem granicy oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Od 18 marca zniesiony został wymóg posiadania dokumentów określających status COVID-19 dla wszystkich podróżujących do Czech z krajów Unii Europejskiej ( w tym z Polski). Władze Czech zlikwidowały również obowiązek wypełniania formularza lokalizacyjnego dla osób podróżujących z państw UE.

Od 9 kwietnia Czesi zrezygnowali z obostrzeń COVID-19 dla wszystkich turystów. Nie trzeba już okazywać na granicy dowodu szczepienia, ozdrowienia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Zniesiono również dla wszystkich formularz lokalizacyjny.