Czy Włosi będą szczepić turystów, także zagranicznych, na urlopie?

Flaga Włoch

Fot. Pexels

Kilka włoskich regionów nalega na szczepienie turystów przeciwko Covid-19 drugą dawką w miejscowościach, gdzie będą na wakacjach.

Za szczepieniem w miejscowościach turystycznych opowiadają się władze Wenecji Euganejskiej, Abruzji, Lacjum, Ligurii, Piemontu i gmin w rejonie Rimini w Emilii- Romanii.

Sprzeciwia się temu komisarz ds. pandemii generał Francesco Figliuolo, który już wcześniej informował, że należy dostosować termin swoich wakacji do kalendarza szczepień. Uzasadniał to problemami logistycznymi, m.in. rozdysponowaniem dawek szczepionki po regionach.

Pomimo to, jak donosi „Corriere della Sera”, niektóre władze regionalne nadal nalegają na regionalne szczepienia, argumentując, że w innym wypadku wiele osób przełoży drugą dawkę na wrzesień, co opóźni kampanię szczepień.

Władze Lacjum i Abruzji deklarują, że będą szczepić pod warunkiem, że otrzymają na ten cel więcej dawek. A przewodniczący władz regionu Wenecja Euganejska Luca Zaia zaznaczył, że chce szczepić zarówno włoskich, jak i zagranicznych turystów. „Dla nas goście są święci”- powiedział.