• Home »
  • Aktualności »
  • Do Chin łatwiej wjadą podróżni zaszczepieni na COVID-19. Ale tylko chińską szczepionką

Do Chin łatwiej wjadą podróżni zaszczepieni na COVID-19. Ale tylko chińską szczepionką

Chiny łagodzą ograniczenia wjazdu dla podróżnych, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19 preparatem wyprodukowanym w Chinach.

Chiny łagodzą ograniczenia wjazdu dla obcokrajowców, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko COVID-19 – o ile jest to jedna z pięciu szczepionek wyprodukowanych w Chinach. Chińskie ambasady na całym świecie wydały już zawiadomienia w tej sprawie, skierowane do obcokrajowców mających w planach podróż do Państwa Środka.

Podróżni, którzy otrzymali szczepionkę wyprodukowaną poza Chinami, nadal mogą ubiegać się o wizę, jednak będą musieli między innymi wykazać się dodatkowymi dokumentami uzasadniającymi podróż.

Wymiana turystyczna pomiędzy Chinami a Argentyną

Tymczasem możemy się spodziewać większej liczby podróży na trasie Chiny-Argentyna. Grupa Trip.com podpisała porozumienie z Ministerstwem Turystyki i Sportu Argentyny, którego celem jest wzmocnienie wymiany turystycznej między Chinami a Argentyną za pośrednictwem Trip.com.

Dzięki globalnej sieci Trip.com, międzynarodowemu dostawcy usług turystycznych online, zwiększeniu ma ulec liczba wizyt w Argentynie po zniesieniu międzynarodowych ograniczeń w podróżowaniu.

Fot. Unsplash