Finnair testuje IATA Travel Pass

 

Samolot Finnair

Fot. Unsplash

Finnair rozpoczął testy aplikacji mobilnej IATA Travel Pass na trasie z Londynu (Heathrow) do Helsinek.

Próby będą trwały do 11 sierpnia 2021 r., obejma loty w obydwie strony.

IATA Travel Pass to aplikacja na smartfony, która umożliwia klientom linii lotniczych przesyłanie i zarządzanie testami COVID-19 oraz certyfikatem covidowym, po wylocie i przylocie. W aplikacji aktualizowane są informacje dotyczące wymagań dotyczących podróży, w tym potrzebnych testów czy szczepień.

Pierwsza linią na świecie, która rozpoczęła testowanie IATA Travel Pass, była Qatar Airways>>

„Aplikacja jest obecnie testowana w obu kierunkach, od naszego hubu w Helsinkach do Londynu. Z niecierpliwością czekamy na opinie naszych klientów na temat nowego rozwiązania, które pozwolą nam podjąć kolejne kroki” – powiedział Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair, powiedział:

„Badamy również inne rozwiązania cyfrowe, aby ułatwić podróżowanie i zarządzanie dokumentami podróży związanymi z COVID-19. Branża potrzebuje zastąpienia obecnych protokołów bardziej skutecznymi, cyfrowymi rozwiązaniami, aby uprościć procedury podróży związane z koronawirusem” – dodał Ole Orvé.

Podczas testowania IATA Travel Pass fiński przewoźnik zbierze informacje zwrotne od klientów i załogi, na potrzeby dalszego rozwoju aplikacji.

Czytaj także: Finnair uruchamia bezpośrednie loty ze Szwecji do Tajlandii>>


ASEAN Tourism Forum