Francuska firma gotowa do zainwestowania w Lotnisko Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin

Fot. Facebook @LotniskoWarszawaModlin

Prywatny inwestor jest gotowy wykupić część udziałów drugiego portu lotniczego aglomeracji warszawskiej w Modlinie. Lokalne władze zgadzają się na transakcję, reakcja pozostałych właścicieli, w tym państwowej spółki Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, jest wciąż nieznana.

Gazeta Prawna jako pierwsza w lutym napisała, że ​​pojawił się inwestor gotowy do zainwestowania w Port Lotniczy Modlin. Teraz wiadomo, że jest to francuska grupa Egis, zrzeszająca firmy działające w obszarze transportu, mediów i infrastruktury budowlanej. Ma również doświadczenie w lotnictwie – grupa działa w 17 portach lotniczych na świecie.

– Jesteśmy przekonani o perspektywach rozwoju tego lotniska, które znajduje się niedaleko Warszawy i jest atrakcyjne dla pasażerów. Ich liczba znacznie wzrośnie w ciągu 8-10 lat. Jesteśmy zainteresowani nabyciem udziałów nawet w tym trudnym okresie pandemii – mówi Anthony Martin z Egis.

Szacowany koszt inwestycji w porcie w najbliższej przyszłości to 10 mln euro.

Zdaniem marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika, prawo zezwala na sprzedaż 24% bez specjalnych dodatkowych zgód. Dziś udziały rozkładają się następująco: województwo mazowieckie – 35,2%, władze miasta Nowy Dwór Mazowiecki – 4,48%, Agencja Mienia Wojskowego – 32,04% i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” – 28,28%.