• Home »
  • Transport »
  • Grzywny dla linii lotniczych za dodatkowe opłaty dla osób podróżujących z dziećmi

Grzywny dla linii lotniczych za dodatkowe opłaty dla osób podróżujących z dziećmi

Samolot

Fot. Pixabay

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego (ENAC) nałożył grzywny w wysokości 35 tys. euro na Ryanair, Wizz Air, easyJet i Volotea za pobieranie dodatkowych opłat od osób podróżujących z dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi.

Nowe zalecenia weszły w życie 15 sierpnia 2021 r., zapobiegając naliczaniu dodatkowej opłaty za wspólne siedzenia dla pasażerów lecących z dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi.

„Od pierwszej przeprowadzonej kontroli” – zauważył ENAC – tanie linie lotnicze „nie zmieniły jeszcze, zgodnie z zaleceniami i orzeczeniami sądu administracyjnego, systemów informatycznych i operacyjnych, a w momencie dokonywania rezerwacji nadal żądają dodatkowej dopłaty do biletu lotniczego za przydzielenie miejsc w pobliżu opiekunów osób niepełnoletnich i osób niepełnosprawnych, z wyjątkiem, w razie konieczności, zwrotu kosztów.”

Z tego powodu Urząd zdecydował się zastosować sankcje wobec przewoźników.

Bezpłatny przydział miejsc dla nieletnich i osób o ograniczonej sprawności ruchowej blisko rodziców i/lub opiekunów jest gwarantowany przez nadzwyczajne orzeczenie wydane przez ENAC i obowiązuje od 15 sierpnia 2021 r.


ASEAN Tourism Forum