Haifa bint Muhammad Al Saud

Haifa bint Muhammad Al Saud

Pierwsza kobieta wiceminister turystyki w Królestwie Arabii Saudyjskiej.

„Kontynuując wzmacnianie pozycji kobiet w społeczeństwie saudyjskim, Jej Królewska Wysokość Księżniczka Haifa bint Muhammad bin Saud bin Khalid Al abdulrahman Al Saud została mianowana wiceministrem turystyki” – ogłosiła saudyjska agencja prasowa 4 lipca 2022 r.

Nowa wiceminister wykształcenie zdobyła w Ameryce oraz Wielkiej Brytanii.

W 2012 roku dołączyła do saudyjskiego ministerstwa szkolnictwa wyższego, gdzie pełniła funkcję starszego konsultanta. W latach 2017-2019 była dyrektorem zarządzającym w Naczelnym Zarządzie Sportu, obecnym Ministerstwie Sportu.

W 2017 roku, w London Business School na Uniwersytecie Londyńskim, uzyskała tytuł magistra z zakresu administracji biznesowej i zarządzania. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w HSBC w Wielkiej Brytanii jako analityk sprzedaży akcji.

W lipcu 2018 została mianowana sekretarzem generalnym Formula E Holdings. Formula E Holdings Limited (FEH) zajmuje się m. in. promocją i organizacją całkowicie elektrycznej, międzynarodowej serii wyścigowej. W sezonie 2018-2019 Diriyah ePrix był pierwszym wyścigiem Formuły E, który odbył się na Bliskim Wschodzie.

W styczniu 2020 r. księżniczka Haifa bint Mohammed Al Saud została powołana na członka rady dyrektorów Naczelnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego jako przedstawiciel Saudyjskiej Komisji Turystyki i Dziedzictwa Narodowego.