Hawaje otwierają się dla zaszczepionych turystów

Wyspa Kauai, Hawaje

Fot. Unsplash

Gubernator David Ige ogłosił, że Hawaje od 1 listopada są gotowe na przyjęcie turystów w pełni zaszczepionych przeciw COVDID-19.

Niezależnie od tego, czy jesteś turystą, czy rezydentem, czy zaszczepionym podróżnym, który chce podróżować po kraju i między wyspami tylko dla przyjemności lub w interesach – od 1 listopada jesteś ponownie mile widziany na Hawajach.

„Myślę, że wszyscy jesteśmy zachęceni tym, co widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni, czyli utrzymującym się trendem małej liczby zakażeń. Nasze szpitale radzą sobie lepiej i mamy w nich mniej pacjentów z COVID-19. Co najważniejsze, nasz system opieki zdrowotnej zareagował poprawnie i jesteśmy w stanie kontynuować ożywienie gospodarcz. Z tego powodu w pełni zaszczepieni mieszkańcy i goście mogą teraz bezpiecznie wznowić podróże do i w obrębie stanu Hawaje” – powiedział David Ige

Zaledwie 3 tygodnie temu gubernator Ige zaapelował do turystów, aby poczekali z wizytą. Stwierdził wówczas, że nadzwyczajne nakazy uregulowania podróży będą obowiązywać przez co najmniej kolejne 2 miesiące.

Jednak koalicja przedstawicieli branży turystycznej, hotelarskiej, a także operatorów detalicznych, transportu lotniczego i naziemnego nalegała na ponowne otwarcie 1 listopada.


ASEAN Tourism Forum