• Home »
  • Aktualności »
  • Hawaje otwierają się na turystów. Od czerwca pozwalają na swobodne podróże pomiędzy wyspami

Hawaje otwierają się na turystów. Od czerwca pozwalają na swobodne podróże pomiędzy wyspami

Wyspa Kauai, Hawaje

Fot. Unsplash

Hawaje planują znieść obostrzenia wprowadzone w związku z COVID-19 po zaszczepieniu 70 proc. wszystkich mieszkańców. Na razie od 15 czerwca podróże między wyspami będą dozwolone bez ograniczeń.

Po zaszczepieniu 55 proc. wszystkich mieszkańców Hawajów, zaszczepieni mieszkańcy będą mogli podróżować do innych stanów i na terytorium USA oraz wrócić na Hawaje bez dalszych testów. Oczekuje się, że będzie to miało miejsce również 15 czerwca 2021 r. Obecnie ponad 50 proc. wszystkich osób mieszkających na Hawajach jest w pełni zaszczepionych.

Kiedy zaszczepionych zostanie 60 proc. wszystkich mieszkańców Hawajów, wszyscy, w tym turyści, którzy są w pełni zaszczepieni, będą mogli podróżować na Hawaje bez żadnych dodatkowych testów.

Czytaj także: Hawaje oferują podróżnym zniżkę na dodatkowy test na COVID-19>>

Natomiast, gdy 70 proc. wszystkich mieszkańców Hawajów zostanie zaszczepionych, wszystkie ograniczenia dotyczące podróżowania do stanu zostaną zniesione, otwierając ponownie stan Aloha na podróże i turystykę, tak jak było przed pandemią. Zniesione zostaną wtedy także wszytskie wymagania dotyczące noszenia masek, w tym w pomieszczeniach zamkniętych.

Gubernator Hawajów David Ige ogłosił, że wiele lokalnych restauracji i kupców będzie oferować specjalne stawki zaszczepionym gościom przez cały czerwiec. Ostrzegł jednak, że taka wolność może zostać ograniczona, jeśli pandemia rozwinie się w nieoczekiwany sposób.


ASEAN Tourism Forum