Hawaje: zaszczepieni turyści nie muszą wykonywać testów na COVID-19

Wyspa Kauai, Hawaje

Fot. Unsplash

Od osób przyjeżdżających na Hawaje nie jest już wymagany test COVID-19, o ile zostały zaszczepione na terenie Stanów Zjednoczonych.

Stan Aloha zniósł od 8 lipca wprowadzone w zeszłym roku przepisy w ramach luzowania obostrzeń i otwierania się letniej turystyki.

Podróżni, którzy otrzymali pełną szczepionkę COVID-19 w dowolnym stanie USA, mogą teraz zrezygnować z testu i kwarantanny, o ile przed przybyciem na Hawaje prześlą dowód sczepienia poprzez stronę internetową Hawaii Safe Travels. Wcześniej Hawaje akceptowały tylko szczepienia wykonane na wyspach.

Po przesłaniu dowodu szczepienia przed przyjazdem, po wylądowaniu podróżni przechodzą przez recepcję imigracyjną (uwaga: kolejki będą prawdopodobnie długie), a następnie mogą swobodnie przemieszczać się po wyspach. W zeszłym miesiącu zniesiono ograniczenia dotyczące podróży między wyspami>>

Zmiana przepisów nastąpiła po ogłoszeniu przez gubernatora Davida Ige znacznych postępów w zakresie szczepień na Hawajach. W przypadku dalszych postępów w tym zakresie, Hawaje mogą do końca lata całkowicie znieść ograniczenia dla przylatujących na wyspy pasażerów, w tym konieczność przedstawienia dowodu szczepienia.