Hiszpania od czerwca gotowa na przyjęcie turystów

Hiszpania

Fot. Unsplash

Hiszpania będzie gotowa na ponowne przyjęcie turystów od czerwca 2021 roku. 

– Czerwiec będzie początkiem ożywienia turystyki w Hiszpanii. Do tego czasu będziemy mieli cyfrowe świadectwo szczepień i będziemy mogli ponownie otworzyć nasze granice – powiedział na Światowym Szczycie WTTC hiszpański minister turystyki Fernando Valdes Verelst.

Jednak ustalenie dokładnego harmonogramu uzależnił od postępów z wprowadzeniem systemu cyfrowych świadectw szczepień. Więcej na ten unijnych paszportów covidowych czytaj tutaj>>

Verelst powiedział również, że ma nadzieję, iż Hiszpania znajdzie się na „zielonej liście” Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​brytyjscy wczasowicze nie będą musieli poddawać się kwarantannie po powrocie na Wyspy. O brytyjskim Global Travel Taskforce przeczytasz tutaj>>

– Prowadzimy bezpośrednie rozmowy z władzami Wielkiej Brytanii i wymieniamy się informacjami na temat hiszpańskiego systemu cyfrowych świadectw szczepień – dodał i zaznaczył, że hiszpański system ma być testowany na lotniskach już od maja.

Około 10 proc. obywateli Hiszpanii otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19. Oczekuje się, że do końca lata 70proc. Hiszpanów będzie w pełni zaszczepionych.