Hotele i restauracje ciągną w górę brytyjską gospodarkę

Londyn. Wielka Brytania

Fot. Unsplash]

Dane o PKB Wielkiej Brytanii za sierpień pokazały, że sektor hotelarsko-gastronomiczny był głównym silnikiem wzrostu. Same hotele dały wartość dodaną o 22,9 proc. wyższą niż w lipcu.

Sektor hoteli i restauracji zanotował odbicie, które pchnęło w sierpniu w górę cały brytyjski PKB – donosi Business Insider Polska.

Wartość dodana sektora hotelarsko-gastronomicznego wzrosła w porównaniu z lipcem o 10,3 proc., a rok do roku o aż 19,2 proc. – wynika z danych Biura Statystyki Narodowej (ONS), cytowanych przez portal. Jest to wzrost w porównaniu z sierpniem 2019 r. o 5,3 proc., co oznacza, że sektor działa już na obrotach wyższych niż przed pandemią.

Same hotele wypracowały wartość dodaną o 22,9 proc. wyższą niż w lipcu. To skutek znoszenia kolejnych lockdownów w Wielkiej Brytanii i na świecie. Czerwona lista podróży międzynarodowych zostanie skrócona do dziewięciu krajów?>>

Cały sektor hotelarsko-gastronomiczny dodał aż 0,28 pkt. proc. do wzrostu całej brytyjskiej gospodarki, czyli stanowił większość tego wzrostu, bo PKB urosło w sierpniu o 0,4 proc. w zestawieniu z lipcem.


ASEAN Tourism Forum