IATA: podróże lotnicze są obecnie bezpieczne

Zgodnie z raportem Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) ryzyko zarażenia się koronawirusem na pokładzie samolotu jest niskie. Ponadto IATA wskazuje na jak dotąd małą liczbę zarażeń podczas lotu.

Od początku roku podróż samolotem odbyło łącznie 1,2 miliarda pasażerów. Natomiast zgłoszono tylko 44 przypadki zarażenia.

„To jeden przypadek na każde 27 milionów podróżnych” – mówi dr David Powell, doradca medyczny IATA. „Uważamy, że te liczby są niezwykle uspokajające” – dodaje.

Informacje te pochodzą z publikacji badań przeprowadzonych przez Airbusa, Boeinga i Embraera. Każda z linii przedstawiła również szczegółowe raporty, które pokazują, że systemy przepływu powietrza w samolocie ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów..

Wymiana powietrza na pokładzie większości samolotów odbywa się 20-30 razy na godzinę. Jest to bardzo korzystne w porównaniu do przeciętnej powierzchni biurowej (średnio dwa – trzy razy na godzinę) czy szkoły (średnio 10-15 razy na godzinę).

Ponadto wymogi dystansu społecznego na lotniskach, bezdotykowe przetwarzanie danych czy wprowadzane zdalne usługi to jedne z wielu środków, które przemysł lotniczy podejmuje w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom.

źródło: lonelyplanet

foto: unsplash

 


ASEAN Tourism Forum