Igrzyska Olimpijskie w Tokio bez udziału zagranicznych kibiców

Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Zagraniczni widzowie nie będą mogli kibicować sportowcom podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. 

Oznacza to, że koszt za bilety zakupione przez obcokrajowców na igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie zostanie zwrócony. „Zarówno Międzynarodowy Komitet Olimpijski, jak i Paraolimpijski, w pełni akceptują i popierają naszą decyzję. Wszyscy zagraniczni kibice, którzy już zakupili wejściówki, otrzymają zwrot kosztów” – można przeczytać w opublikowanym oświadczeniu.

Nie wiadomo jednak, czy zwrot będzie całkowity, bowiem sprzedażą biletów zajmowała się firma zewnętrzna, która pobierała 20 procent prowizji. Dotychczas zagranicznym kibicom sprzedano ok. 600 tysięcy biletów na igrzyska oraz ok. 30 tysięcy na paraolimpiadę.

Organizatorzy swoją decyzję tłumaczą obowiązkiem zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Olimpiady oraz japońskim kibicom, którzy zakupili około 4,5 miliona biletów.

Pierwotnie igrzyska miały się odbyć w 2020 roku, jednak ze względu na pandemię Covid-19 zostały przełożone na lato 2021. Odbędą się w terminie od 23 lipca do 8 sierpnia, a paraolimpiady od 24 sierpnia do 5 września.

Fot. Unsplash


ASEAN Tourism Forum