Indie oferują pomoc finansową na pogrzeby ofiar COVID-19

Flaga Indii

Fot. Unsplash

Andhra Pradesh oferuje 15 tysięcy rupii rodzinom zbyt biednym, aby było je stać na opłacenie usług pogrzebowych dla swoich bliskich. 

Rząd południowego stanu Andhra Pradesh postanowił udzielić pomocy finansowej w wysokości 15 000 rupii (200 USD) na obrzędy pogrzebowe zmarłych na COVID -19. Zarządzenie rządu stanowego, uchwalone 16 maja, zezwala wszystkim administracjom okręgowym na wypłatę tej kwoty.

„To wielki gest ze strony rządu Andhry, a zwłaszcza ministra stanu, który zrozumiał ból i agonię, z jakimi borykają się ludzie podczas tej pandemii. Fundusz jest przeznaczony dla wszystkich, których nie stać na pogrzeb swoich bliskich”- powiedział UCA News ks. Anthoniraj Thumma, sekretarz wykonawczy Federacji Kościołów Telugu. „Jeśli ktoś umrze, a jego rodziny nie stać na odprawienie ostatniego obrzędu, może zwrócić się do lokalnego organu wyznaczonego przez rząd, który przekaże mu pieniądze w ciągu jednego lub dwóch dni” – dodał duchowny.

Władze Andhra Pradesh zadbał również o dzieci osierocone w wyniku pandemii i planuje zdeponować 1 milion rupii, które zostaną przekazane sierotom, gdy skończą 25 lat.

Ciała unoszące się na rzekach

„Taka pomoc pieniężna jest bardzo cenna, ponieważ kiedy ludzie nie mogą odprawić obrzędów pogrzebowych z powodu biedy, są zmuszeni zanurzyć zwłoki w rzekach”- powiedział ojciec Thumma.

Media donosiły wcześniej, że zwłoki unosiły się w rzece Ganges w dystryktach Ballia i Ghazipur w Uttar Pradesh. Ponad 90 ciał było widzianych na wodach Ujiyar, Kulhadia i Bharauli w rejonie Narahi w Ballii.

14 maja z rzeki w dzielnicy Buxar w Bihar wydobyto 71 ciał. Mieszkańcy powiedzieli, że widzieli wiele ciał unoszących się w pobliżu Gulabi Ghat w stolicy stanu Patnie.

Czytaj także: Indie: nakładanie krowich odchodów na twarz nie chroni przed COVID-19>>

Według raportu hinduskiego dziennika Dainika Bhaskara na brzegach Gangesu w Uttar Pradesh w promieniu 1140 kilometrów znaleziono ponad 2000 ciał.

Media donosiły również, że ciała ofiar COVID-19 były wrzucane do rzeki po tym, jak przytłoczony system rządowy zaniedbał lub opóźnił ich utylizację.

Po doniesieniach medialnych, rząd Uttar Pradesh wydał instrukcje zakazujące pochówków wodnych, rytuału stosowanego przez niektóre społeczności, w których ciała są wrzucane do zbiorników wodnych, takich jak Ganges, uważany przez Hindusów za święty.


ASEAN Tourism Forum