Indonezja: operatorzy ratują się turystyką szczepionkową do USA

Flaga Indonezji na tle krajobrazu

Fot. Unsplash

Indonezyjskie firmy promują turystykę szczepionkową COVID-19 w USA, ponieważ zamknięte granice nadal tłumią tradycyjną turystykę. 

Operator Destination Tour z Dżakarty wprowadził pakiety Johnson& Johnson (J&J) i Pfizer, ze stawkami od 3,8 miliona rupii (267 dolarów). Pakiet Pfizer-D, który obejmuje dwa zastrzyki, usługę odbioru i dowozu osoby szczepionej, całodobowe zakwaterowanie oraz transfer na lotnisko, kosztuje 28,2 miliona rupii za osobę. Tymczasem jednorazowy pakiet J&J-B na pięć nocy jest sprzedawany po 9,6 miliona rupii na osobę.

Yento Chen, dyrektor generalny Destination Tour powiedział, że wpadł na pomysł stworzenia pakietów wycieczek ze szczepionkami po przeczytaniu doniesień prasowych, że Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, oferuje międzynarodowym podróżnikom szczepionki przeciw COVID-19, aby zachęcić ich do przyjazdu do miasta.

Yento ujawnił, że ku jego zaskoczeniu, pakiety przyciągnęły nie tylko podróżnych, ale także inne firmy turystyczne, takie jak Wahana Tour & Travel, które były zainteresowane sprzedażą pakietów jako jego podagenci.

Turystyka szczepionkowa z atrakcjami

W przeciwieństwie do Destination Tour, Wahana Tour obejmuje wizyty w miejscach turystycznych, które są w pakiecie  ze szczepionkami. Ze stawkami zaczynającymi się od 8,6 miliona rupii na osobę, sześciodniowa, pięcionocna wycieczka po USA obejmuje jednorazową szczepionkę J&J lub dwukrotną szczepionkę Pfizer oraz toru po Los Angeles i wizyty w takich miejscach jak Hollywood Walk of Fame, Walt Disney Concert Hall i Dolby Theatre.

Pakiety wycieczek ze szczepionkami oferowane przez Wahana i Destination są oferowane zarówno niezaszczepionym mieszkańcom, jak i tym zaszczepionym, którzy chcą zaszczepić się w USA zastrzykiem J&J lub Pfizer w celu wzmocnienia ich układu odpornościowego.

„Naszymi przeciętnymi klientami są posiadacze wiz amerykańskich, na przykład rodzice, którzy chcą odwiedzić swoje dzieci studiujące w Stanach. Otrzymaliśmy rezerwacje na wycieczki od czerwca do grudnia, a większość naszych klientów to rodziny” – powiedział Yento, dodając, że pakiety ze szczepionkami są odpowiednie dla grup od dwóch do dziesięciu osób.