ITIC-ATM Middle East Summit o finansowaniu projektów turystycznych

ATM 2022

Eksperci branżowi spotkają się na panelu „Bliski Wschód jako centrum finansowe dla przyszłych światowych inwestycji turystycznych”, podczas zbliżającego się szczytu ITIC-ATM middle east summit w Arabian Travel Market (ATM) 2022, który odbędzie się w Dubai World Trade Centre (DWTC) w dniach 9-12 maja.

Tegoroczny szczyt, organizowany wspólnie przez ATM i International Tourism & Investment Conference (ITIC), odbędzie się we wtorek 10 maja 2022 r.

Zjednoczone Emiraty Arabskie wygenerowały w ubiegłym roku najwyższą wartość skumulowanych kontraktów związanych z hotelarstwem wśród państw zrzeszonych w Radzie Współpracy Zatoki Perskiej (Gulf Cooperation Council), tuż za nimi uplasowała się Arabia Saudyjska. Łączna wartość projektów ZEA i KSA stanowiła ponad 90 proc. wszystkich kontraktów hotelarskich podpisanych w regionie w 2021 r.

Natomiast według analizy przeprowadzonej przez BNC Network, kontrakty hotelowe o wartości 4,5 mld dol. mają zostać zawarte w GCC w 2022 r., co stanowi wzrost o 16 proc. rok do roku.

Tegoroczny szczyt ITIC-ATM middle east summit stanowi zatem okazję dla profesjonalistów z branży turystycznej do zbadania regionalnych możliwości inwestycyjnych, odkrycia nowych sposobów finansowania i nawiązania kontaktów z inwestorami z całego świata.

„Rozwój na Bliskim Wschodzie postępuje w szybkim tempie. Napędzany ambitnymi inicjatywami krajowymi, takimi jak Expo 2020 w Dubaju, FIFA World Cup Qatar 2022 i Saudi Vision 2030, nasz region jest świadkiem znacznego poziomu inwestycji związanych z turystyką, a trend ten nie wykazuje oznak słabnięcia. ITIC-ATM Middle East Summit to idealne forum do dyskusji na temat trendów i możliwości oraz poznania modeli finansowania projektów w naszym regionie.” – powiedziała Danielle Curtis, dyrektor targów ME – Arabian Travel Market.

Źródło: Shamal Communications