Jet2 uruchamia loty bez kwarantanny do ponad 40 miejsc

Samolot na pasie startowym

Fot. Unsplash

Jet2 ponownie uruchomił loty do ponad 40 miejsc znajdujących się na brytyjskiej bursztynowej liście i nieobjętych kwarantanną.

W pełni zaszczepione osoby i podróżujące z nimi dzieci w wieku poniżej 18 lat mogą teraz bez kwarantanny podróżować z 10 portów lotniczych w Wielkiej Brytanii.

Najpierw w Dzień Wolności uruchomiono ponad 60 lotów z Belfastu, Birmingham, Bristolu, East Midlands, Edynburga, Glasgow, Leeds Bradford, Londynu Stansted, Manchesteru i Newcastle. Wznowiono loty na Wyspy Kanaryjskie, do Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Jet2 jeszcze w tym tygodniu uruchomi również wolne od kwarantanny loty do Dubrownika i Splitu, z lotnisk Leeds Bradford, Birmingham, Manchester, Londyn Stansted, Newcastle i Glasgow, po tym jak Chorwacja została dodana do brytyjskiej zielonej listy podróży.

„To duży krok naprzód w naszej działalności, ponieważ obecnie obsługujemy loty do ponad 40 miejsc docelowych bez kwarantanny. Opinie klientów i niezależnych biur podróży sugerują, że istnieje ogromny stłumiony popyt na podróże” – Steve Heapy, dyrektor generalny Jet2.com i Jet2holidays.