Kambodża zniosła kwarantannę dla zaszczepionych podróżnych

Angkor Wat, Kambodża

Fot. Pexels

Premier Kambodży Hun Sen ogłosił zniesienie od 15 listopada kwarantanny dla w pełni zaszczepionych podróżnych.

Od niedzieli międzynarodowi podróżni mogą wjechać swobodnie do Kambodży, o ile są w pełni zaszczepieni. Musza jednak przestawić negatywny wynik testu na COVID-19 po przybyciu. Podróżni niezaszczepieni nadal będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę hotelową.

„Kambodża jest prawie całkowicie zaszczepiona – 88 proc. z całej 16 mln populacji” – powiedział premier. „Nie ma już więc wymogu kwarantanny, z wyjątkiem tych, którzy nie zostali zaszczepieni i którzy jak wcześniej nadal muszą przejść 14-dniową kwarantannę” – dodał i podkreślił: „Na wyniki testu w punktach trzeba czekać tylko 15 lub 20 minut przed odlotem do miejsca docelowego”.

Premier wydał również nakaz, aby wszyscy zaszczepieni goście zagraniczni przebywający obecnie w hotelowej kwarantannie opuścili hotel po przedstawieniu negatywnego wyniku testu.

Wydaje się, że decyzja o zniesieniu wymogów dotyczących kwarantanny dla międzynarodowych przybyszów sprawia, że ​​poprzedni plan okresu próbnego turystyki wolnej od kwarantanny w Sihanoukville jest zbędny. Proces miał się rozpocząć 30 listopada, a następnie rozpocząć się w Siem Reap od stycznia 2022 roku.

Kambodża zniosła wszystkie ograniczenia COVID-19 dla firm w całym kraju od 1 listopada.


ASEAN Tourism Forum