Kanada otwiera granice – tylko dla zaszczepionych podróżnych

Flaga Kanady

Fot. Unspalsh

Kanada otworzy granice – dla w pełni zaszczepionych Amerykanów od 9 sierpnia, a od 7 września – dla innych zaszczepionych podróżnych. Uznawane będą jednak tylko szczepionki dopuszczone do użytku w Kanadzie.

Po ponad roku Kanada otworzy grancie dla turystów oraz wizyt rodzinnych. Od 9 sierpnia do kanady wjadą Amerykanie oraz osoby posiadające prawo stałego pobytu w USA, a od 7 września obywatele innych krajów, „pod warunkiem, że sytuacja epidemiczna w kraju pozostanie sprzyjająca” – napisano w rządowym komunikacie.

Wszystkie osoby wjeżdżające do Kanady będą musiały zostać zaszczepione środkiem dopuszczonym do użytku w tym kraju. Nie będą poddawać się kwarantannie, pozostanie jednak obowiązek testu PCR przed wylotem do Kanady. Natomiast testy PCR po przylocie, obecnie obowiązkowe dla wszystkich pasażerów, będą wykonywane losowo., ale podróżni nie będą już musieli przebywać przez trzy dni w autoryzowanym przez rząd hotelu w oczekiwaniu na jego wyniki.

Więcej lotnisk dla samolotów pasażerskich

Ponadto, rząd zwiększył liczbę lotnisk, na które będą mogły przylatywać samoloty pasażerskie. Poza obecnie dopuszczonymi do przyjmowania lotów międzynarodowych Toronto, Montrealem, Calgary i Vancouver, od 9 sierpnia samoloty przylatujące do Kanady z zagranicy będą przyjmowane też w Halifax, Quebec City, Ottawie, Winnipeg i Edmonton.

Do przynajmniej 21 sierpnia nadal nie będą przyjmowane samoloty z Indii ze względu na obawy przed wariantem delta koronawirusa, zaś pasażerowie przylatujący z Indii z przesiadkami muszą posiadać ważny test wykonany w kraju przesiadki.


ASEAN Tourism Forum